PRÍPRAVA DO ŠKOLY

CD BONUS - LICENCIA 10

CD Múdre Sovičky MATEMATIKA

CD BONUS - LICENCIA 9

Múdre sovičky pre šikovné detičky

BONUS CD Tri prasiatka k Licencii 12

CD  Rozprávka Tri prasiatka BONUS k Licencii 12 obsahuje Zvukovú rozprávku - súbor 10 vzdelávacích  zvukových obrazov s úlohami + Pracovný zošit PDF - Obrázková Rozprávka Tri prasiatka s využitím na interaktívnej tabuli + Pracovný zošit PDF Pexeso Tri prasiatka pre vaše detičky z ABC školičky.

CD Tri prasiatka rozvíjajú aktívnu slovnú zásobu, reč, pozornosť, sluchové a zrakové vnemy, pamäť, obrazné, názorné a logické myslenie, plošnú a priestorovú tvorivosť, časovú postupnosť, priestorovú orientáciu, matematické predstavy, jemnú motoriku a koordináciu zraku a pohybov ruky. Pomáhajú správne a logicky sa vyjadrovať, oboznamujú so základným opisným rozprávaním podľa obrázkov. Podporujú pozitívny vzťah ku knihám a písanej kultúre, prispieva k upevňovaniu čitateľských návykov.

Vzdelávacie úlohy na CD Tri Prasiatka BONUS:  Obrázková zvuková rozprávka s úlohami

Dieťa poznáva rôzne prírodné materiály, opisuje predmety a ich rôzne vlastnosti.
Vyslovuje správne, zreteľne a plynule všetky hlásky a hláskové skupiny. Formuluje gramaticky správne jednoduché rozvité vety a súvetia.
Vlastnými slovami vysvetlí význam slov, ktoré pozná (napr. opisom, použitím synonymických výrazov, aj negatívnym vymedzením, teda použitím antoným a i.). Odpovedá na otázky vyplývajúce z textu (napr. udalostí, deja, faktov, informácií a i). Reprodukuje stručne obsah prečítaného textu.
Dieťa predvída udalosti deja, zápletku, záver príbehu a opiera sa pri tom o poznanie štruktúry rozprávok. Na základe ilustrácie rozpráva vlastný jednoduchý príbeh. Krátke literárne útvary (básničky) si osvojuje spamäti, recituje ich s dôrazom na správnu výslovnosť, so zameraním na precvičovanie problematických spoluhlások.

Určí objekt na základe slov prvý, druhý, tretí.
Dieťa vyjadruje pocity zo zážitku, vypočutej rozprávky alebo príbehu – pozitívne i negatívne. Rozlišuje vhodné a nevhodné správanie. Identifikuje pozitívne a negatívne ľudské vlastnosti. Spolupracuje v skupinovej činnosti na základe osobných predpokladov.

Obsah CD Tri prasiatka BONUS:
Vzdelávacia zvuková rozprávka s úlohami:

1.Scéna Tri prasiatka – Tri prasiatka idú do sveta
  2. Scéna Tri prasiatka – Tri prasiatka pozoruje vlk
  3. Scéna Tri prasiatka – Prvé prasiatko stavia domček
  4. Scéna Tri prasiatka – Druhé prasiatko stavia domček
  5. Scéna Tri prasiatka – Tretie prasiatko stavia domček
  6. Scéna Tri prasiatka – Vlk fúka do prvého domčeka
  7. Scéna Tri prasiatka – Vlk fúka do druhého domčeka
  8. Scéna Tri prasiatka – Vlk fúka do tretieho domčeka
  9. Scéna Tri prasiatka – Vlk ide komínom do domčeka
10. Scéna Tri prasiatka – Vlk uteká s horiacim chvostom

+ BONUS z ABC NAVYŠE – CD hráte bez obmedzenia pripojenia! Samozrejme s dodržiavaním autorských práv ABC Materská škola!

Pozrite si ukážky Rozprávky a Pracovných listov na CD Bonus Tri prasiatka, ktoré je súčasťou Licencie 12

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár